slider_image

Nejlepší možnost
pořízení na trhu!

Využijte výhody bezstarostného a kvalitního nápojového systému! Barely (19l) s pramenitou vodou Vám přivezeme do druhého dne až k Vám zdarma. Přidejte se k trendu a pořiďte si barelový systém do Vaší kanceláře či provozovny - buďte IN :)

Více
slider_image

Stále čerstvá voda!

Stálý přísun čerstvé vody, která je upravena pomocí kvalitních carbonových filtrů. Paušální náklady, ale neomezená výtočnost a využití. Žádné starosti se servisem, vše řešíme za Vás. Jako bonus máte k dispozici perlivou vodu, která se stává trendem na českém trhu.

Více
slider_image

Srazte stávající náklady
za nápoje na kolena!

Kvalitní carbonové filtry amerického výrobce 3M Vám zajistí stálý přísun čerstvé vody za minimální náklady. Kvalita je prověřena mnoha tisíci klienty po celém světě. Nenáročná instalace a dlouhodobá úspora a přínos. (tyto filtry instalujeme do každého našeho přístroje POU )

Více

Pitný režim pro zdraví organismu nebo nemoc? 2. část

Datum 10.07.2012

Možná znáte ten pocit, kdy cítíte žízeň, ale ať pijete sebevíc, ne a ne ji zahnat. Pak může pomoci napít se vody z jiného zdroje. Naše tělo je zvyklé při pití doplňovat minerální látky a jejich příjem s pocitem žízně souvisí. Pokud voda, kterou pijete, tyto látky neobsahuje, pak je výsledek opačný a voda z Vašeho těla minerály pouze odplavuje v moči. Tedy čím víc pijete, tím větší máte žízeň. Když tělo vyloučí s vodou i důležité minerály, omezí proces vylučování, a ačkoli člověk stále cítí žízeň, voda, kterou vypije se v organismu začne hromadit a to vyvolá různé otoky končetin i vnitřních orgánů a může způsobit vážné komplikace.


Při filtraci vody proto nejde o to, jak dokonale filtr vodu vyčistí, ale spíše, jak dobře dokáže filtr „rozlišit mezi dobrou a špatnou příměsí ve vodě,“ aby to dobré ponechal a jen to špatné odstranil.


Naše sodobary využívají vícestupňový filtrační proces prostřednictvím uhlíkové hmoty upravené do porézního stavu. Díky tomu voda, která do filtru přitéká, protéká skrze množství velmi drobných otvorů (pórů) v uhlíkové hmotě a díky tomu se v hmotě zachytí nečistoty větší než 1 mikron, to jsou především příměsi rzi, vodního kamene, chlóru a dalších umělých nečistot. Na rozdíl od toho jsou přírodní minerály ve vodě dokonale rozpuštěné, to znamená, že jejich částečky jsou menší než 1 mikron a filtr je proto nezachytí. Organické nečistoty, různé bakterie, viry a podobně, ty jsou ovšem také menší než 1 mikron a teoreticky by mohly filtrem projít. Tomu ovšem zabrání chemické složení filtru. Základní stavební látkou každé organické nečistoty je uhlík - přesněji uhlovodík a když tato nečistota protéká uhlíkovým filtrem v sodobaru, pak se uhlík v nečistotě a uhlík ve filtru na sebe váží. Dá se říci, že bakterii nebo vir tato chemická reakce doslova roztrhá na molekuly, ty pak splynou s hmotou ve filtru a stanou se jeho neoddělitelnou a zdravotně nezávadnou součástí.
Díky tomuto důmyslnému a léty ověřenému postupu filtrace můžete prostřednictvím našich sodobarů přijímat vodu maximálně kvalitní, očištěnou od všech pachutí, příměsí a nečistot, která obsahuje hojnost přírodních minerálů, prospěšných pro lidské tělo.

Za redakci Sodobary.com, 
Libor Jirka

Články jsou přebírány z webu sodobary.com.


;