slider_image

Nejlepší možnost
pořízení na trhu!

Využijte výhody bezstarostného a kvalitního nápojového systému! Barely (19l) s pramenitou vodou Vám přivezeme do druhého dne až k Vám zdarma. Přidejte se k trendu a pořiďte si barelový systém do Vaší kanceláře či provozovny - buďte IN :)

Více
slider_image

Stále čerstvá voda!

Stálý přísun čerstvé vody, která je upravena pomocí kvalitních carbonových filtrů. Paušální náklady, ale neomezená výtočnost a využití. Žádné starosti se servisem, vše řešíme za Vás. Jako bonus máte k dispozici perlivou vodu, která se stává trendem na českém trhu.

Více
slider_image

Srazte stávající náklady
za nápoje na kolena!

Kvalitní carbonové filtry amerického výrobce 3M Vám zajistí stálý přísun čerstvé vody za minimální náklady. Kvalita je prověřena mnoha tisíci klienty po celém světě. Nenáročná instalace a dlouhodobá úspora a přínos. (tyto filtry instalujeme do každého našeho přístroje POU )

Více

Když nechcete pít po někom: Britský sodobar, část I.

Datum 28.09.2012

Za pozornost stojí způsob, jakým se vypořádali s hygienou sodobarů a výdejníků vody Britové. Z této země totiž vyšlo řešení ukryté v designově nenápadném bílo-černém lesklém válci. Díky dobře promyšlené koncepci získal tento přístroj mimořádné vlastnosti. Abychom jeho výjimečnosti porozuměli, je třeba si napřed říct něco o základní skladbě sodobarů a výdejníků vody:


Každý přístroj se skládá ze tří hlavních částí a to nohy, na které stojí a kam se ukládá tlaková kapsle s CO2. Horní části, která je tvořena barelem s vodou připojeným na hrdlo přístroje, nebo přípojem vody z vodovodního řádu (to při využití kvalitního filtračního systému). Střední a nejdůležitější část sodobaru (tělo) je uvnitř složeno ze zásobníku vody rozděleného na vodu studenou a vroucí. Systém chlazení, ohřevu vody a sycení CO2.


Britové systém výdeje vody zjednodušovali tak dlouho, až se jim podařilo všechny vodní cesty v přístroji včetně zásobníku vody a chladící spirály umístit do kompaktního celku. Tento komponent vyrobený převážně z ohebných trubic z lisovaného plastu je díky tomu možné vyměnit při každé sanitaci a tak předejít většině možných poruch. Díky časté a celkové výměně vodních cest se výrazně zlepšuje hygiena přístroje.
(Pokračování v článku „Když nechcete pít po někom: Britský sodobar, část II.)

Za redakci Sodobary.com, 
Libor Jirka

Články jsou přebírány z webu sodobary.com.


;