slider_image

Nejlepší možnost
pořízení na trhu!

Využijte výhody bezstarostného a kvalitního nápojového systému! Barely (19l) s pramenitou vodou Vám přivezeme do druhého dne až k Vám zdarma. Přidejte se k trendu a pořiďte si barelový systém do Vaší kanceláře či provozovny - buďte IN :)

Více
slider_image

Stále čerstvá voda!

Stálý přísun čerstvé vody, která je upravena pomocí kvalitních carbonových filtrů. Paušální náklady, ale neomezená výtočnost a využití. Žádné starosti se servisem, vše řešíme za Vás. Jako bonus máte k dispozici perlivou vodu, která se stává trendem na českém trhu.

Více
slider_image

Srazte stávající náklady
za nápoje na kolena!

Kvalitní carbonové filtry amerického výrobce 3M Vám zajistí stálý přísun čerstvé vody za minimální náklady. Kvalita je prověřena mnoha tisíci klienty po celém světě. Nenáročná instalace a dlouhodobá úspora a přínos. (tyto filtry instalujeme do každého našeho přístroje POU )

Více

Ekonomie sodobarů

Datum 23.07.2012

Mezi tato specifika patří i následující: v kolik hodin zaměstnanci do práce přicházejí, jak tráví prvních 15 minut po svém příchodu a jak tráví prvních 15 minut pracovní doby, jak dlouhá je pauza na oběd? Kolik času stráví zaměstnanec průměrně na toaletě a jak dlouho trvá cesta k ní? S výčtem bychom mohli pokračovat na mnoho stran, ale to není účelem článku.


Hovoříme zde o komplexním a značně individuálním problému, přesto jsme shledali, že na každém pracovišti je možné zvýšit efektivitu odbouráním prostojů vyplývajících z potřeby zaměstnanců osvěžit se. „Výpravy“ za vařením kávy, čaje nebo pořízením jiných osvěžujících nápojů jsou plýtváním času.


Všichni víme, že pít se musí a kofeinové povzbuzení také přijde vhod zejména v odpoledních hodinách. Potřeba tekutin navíc souvisí s podmínkami pracoviště, teplotou, větratelností a v neposlední řadě i s kvalitou vody samotné. O tom najdete více v dvoudílném článku „Pitný režim pro zdraví organismu nebo nemoc?"


Je proto nutné hledat řešení, která umožní zaměstnancům přijímat kvalitní osvěžení v co nejkratší době bez zbytečných cest a čekání, až se voda začne vařit. Ideálem je zajistit nápoje včetně vroucí vody na kávu přímo na pracoviště. Zaměstnanci pak nemají důvod opouštět společné prostory a neodchází z pracovního procesu předčasně.


V kompaktní formě přináší řešení naše sodobary. Tichým nenáročným provozem se hodí všude, kde je možné připojení na vodovodní řád a zásuvku s elektřinou. Zařízení rychle obslouží i více zaměstnanců, takže se netvoří fronty. Teplá voda na kávu je mírně pod bodem varu (90°C) a díky průtokovému ohřevu je k dispozici téměř okamžitě po stisknutí volby. Vysoce kvalitní, filtrovaná chladná voda (6°C) tvoří základ pro přípravou chlazených nápojů a perlivá soda zvýší osvěžující účinek. Sodobar je efektivním a moderním řešením pro každého, komu na efektivitě záleží.

Za redakci Sodobary.com, 
Libor Jirka

Články jsou přebírány z webu sodobary.com.


;